РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Від діалогу до працевлаштування. Проект з адаптації АТОвців приніс перші результати

У п’яти містах України стартували навчальні тренінги з працевлаштування для ветеранів. Близько двох сотень бійців вже встигли взяти участь у заходах, які відбувалися в рамках проекту «Ветерани: від діалогу до працевлаштування». Програмою були передбачені не лише теоретичні заняття з акцентом на подоланні травм війни та встановленні контакту з оточенням, а й практичні рекомендації під час пошуку роботи, проходженні співбесіди та періоду адаптації до нових реалій.

 

Так, у Києві, Бахмуті, Харкові, Черкасах і Хмельницькому за час навчання майже 100 бійців пройшли співбесіди з представниками різних компаній. Більшість із них сьогодні перебувають на стажуваннях, тому про успіхи працевлаштування ветеранів говорити рано. Але попередні результати проекту доводять – у АТОвців великий потенціал.

Зрозумів, що все в моїх руках

«Від безвиході з пошуком роботи після повернення з війни хотів повернутися на службу за контрактом. Там все виглядає набагато простіше. Але після тренінгу зрозумів, що все в моїх руках. Я можу самостійно реалізувати увесь свій потенціал та створити собі роботу, яка буде мені до душі. І не потрібно довгих пошуків. Лише тверезо оцінити можливості та почати діяти», – розповідає Василь із Сєвєродонецька, що на Луганщині.

 

Воєнний досвід – моя перевага

«Довгий час не розумів, як застосувати ті навички, які отримав в умовах бойових дій, на новій роботі. Вони здавалися мені тягарем, що не дає йти далі. А завдяки навчанню зрозумів, що саме цей отриманий досвід – моя велика перевага перед іншими. І поради від інших ветеранів та тренерів стали для мене тим, що я так довго шукав», – розповідає Святослав з Харкова.

 

Щоб робочі і життєві цінності співпадали

«Не потрібно соромитися того, що ти не вмієш чогось робити. Це все дрібниці. Коли є бажання, завжди можна навчитися. Головне, щоб робота відповідала особистим життєвим цінностям, а колектив та роботодавець розділяли їх. Дякую тренерам, що допомогли усвідомити ці прості, на перший погляд, речі», – підсумував Олександр з Черкас.

Організатори й надалі запрошують ветеранів приєднуватися до проекту, аби не втрачати можливості отримати новий корисний досвід. Адже попереду ще більше цікавих знайомств і вражень.

Тетяна Люта