РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Тренд року в Україні: гастротуризм

Найкращий спосіб познайомитися з культурою країни – спробувати її на смак!

2018 рік в Україні називають роком гастрономічного туризму. Вибагливі мандрівники втомилися від традиційних курортів з банальною програмою. Вони прагнуть оригінальності. І натрапляють на величезну палітру страв, які не відшукаєш більше ніде у світі. Рецепти тих страв шліфувалися століттями. Тією смакотою варто навчитися насолоджуватись!

ЗАКАРПАТТЯ: бринза і ковбаса з варенням

У селі Ботар Виноградівського району є незвичайна ферма «Пан Еко». Тут виготовляють карпатське варення. Яблучне, кизилове, сливове, полуничне, порічкове і чорничне.

Фірмова страва «Пан Еко» – ковбаса з варенням. М’ясо для ковбаси також виготовляють на фермі з волохатої свині, карпатської корови і чеської кози.

У Нижньому Селищі поблизу долини нарцисів розташувалася «Селиська сироварня» із залою для дегустації. Сир тут виготовляють за інноваційною швейцарською технологією без ароматизаторів та консервантів — тільки коров’яче молоко. В асортименті три фірмових сири: «Сільський», «Нарцис Карпат» і «Хуст».

Тернопільщина: вареники з гречкою і мізки в клярі

Тернопіль запрошує гостей вплав через озеро до ресторану «Хутір». До закладу ходять теплоходи і водні трамвайчики, тому дорогою можна насолодитися околицями і мальовничою природою. Фірмові страви ресторану: вареники з сиром і гречкою, мізки в клярі і ситна юшка з грибного асорті.

Буковина: меню 60-градусної міцності

Мамалига – ось що неодмінно варто спробувати туристу у Чернівцях.   

Друга за популярністю страва на Буковині – десерт Папанаші – пончики з сиру у вигляді бубликів, обсмажені в олії і политі чорничним джемом.

Тільки в Чернівцях можна скуштувати справжній чорничний лікер і сливову настоянку міцністю близько 60 градусів.

Одеса: єврейські цяці

«Кларабара» – екстравагантний одеський ресторан з цікавим інтер’єром. Головна страва – судак з кедровими горішками. Ще одна пафосна страва під назвою «Ця-ця» – асорті з хрусткою рибою під часниковим соусом. А на десерт – «Мамчин Наполеон», приготований з листкового тіста з ніжним кремом.

Звісно, це не всі гастрономічні дива України. Сподіваємося, у вас з’явився апетит до мандрівок і пошуку нових закладів. Смачних вам подорожей!