РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Топ – 5 найвідоміших сучасних українських письменників

Література є невід’ємною частиною будь – якого народу. З кожним роком вона розвивається, створюються нові напрямки та течії, нові жанри. Кожне покоління має своїх «героїв» літератури, які формують історію, тієї чи іншої епохи.

Письменницька діяльність – це досить важка справа в, яку потрібно поринати повністю і жити тільки цим. Загалом як і будь – яка творча професія вона вимагає певних жертв. Важко стати успішним та відомим письменником і мало в кого це виходить. Але все ж є автори, які досягли успіху і чиї імена відомі як в Україні так і за кордоном.

Сергій Жадан

Сергій Жадан – безумовний лідер рейтингу. Будь – який українець, який хоч трохи ознайомлений з сучасною українською літературою, знає це ім’я. Він безсумнівно один з найвідоміших та найуспішніших письменників незалежної України. Сергій є учасником гурту «Жадан та собаки у космосі». Крім того він грав деякі епізодичні ролі в таких українських фільмах, як «Поводир» та «Любові стане на всіх».

Творчість Жадана цінують, як в Україні, так і за кордоном. Про це говорить величезна кількість стипендій та нагород, якими він був відзначений. Тричі був переможцем конкурсу «Книга року». У 2012 році отримав відзнаку «Золотий письменник України». Також двічі був переможцем конкурсу «Книга року ВВС» та багато іншого.

Для стилю Жадана характерне вживання розмовної та нецензурної лексики. Основною темою його творів є пострадянська дійсність в Україні. Жадан вже давно класик сучасної української літератури. І навіть в деяких університетах України в програму входять його твори.

Цитати та рекомендовані твори: «Насправді, що вони можуть? Ну, можуть спробувати тебе купити. Але тебе ніхто не купить, якщо ти сам цього не захочеш.» — « Ворошиловград»; «Життя — жорстоке й несправедливе, життя — безнадійне й коротке». « Життя Марії» .«Тоталітаризм лишив нам у спадок наші підвалини, наш фундамент» — « Біг Мак та інші історії».

Юрій Андрухович

Юрій Андрухович – його ім’я не могло оминути цей рейтинг. Адже Андруховича вважають Патріархом сучасної української літератури. Ще за часів СРСР був лідером поетичної групи «Бу – Ба – Бу» — це була нова хвиля в українській літературі. Також є одним із засновників постмодерністської течії в Україні.

Андрухович співпрацює з багатьма письменниками. На початку 90 – х років разом з Ю. Іздриком почав видавати перший український постмодерністський журнал «Четвер». Також у співавторстві з Сергієм Жаданом та Любком Дерешем видав книгу «Трициліндровий двигун любові». У 2001 разом з польським письменником Анджеєм Стасюком видав книгу « Моя Європа: Два есеї про найдивнішу частину світу»

Твори Андруховича популярні за кордоном і перекладені багатьма європейськими мовами. Юрія вважають одним із найяскравіших представників постмодернізму, порівнюючи по значимості з Умберто Еко. Роман « Московіада» входить в обов’язкову програму деяких університетів України.

Цитати та рекомендовані твори: «Революції задумують романтики, втілюють фанатики, а використовують негідники» — «Диявол ховається в сирі»;                                                     «Зрештою, будь-яка бібліотека — це велика (більша чи менша) каналізація людського духу» — «Московіада»; «Я брав тебе, як фортечні мури, я в себе вмістив стільки стріл, скільки зміг» — «Листи в Україну».

Юрій Іздрик

Юрій Іздрик – почав свою активну діяльність, як письменник, ще в 80 – х роках минулого століття. На сьогоднішній день є одним із найпопулярніших письменників України. Також паралельно з літературною творчістю, займається музикою, має свій власний проект DRUMТИАТР.

Вершиною його творчості став роман «Воццек». Книга отримала безліч схвальних відгуків, як від шанувальників так і від критиків. Роман настільки захопив читачів, що перший тираж був проданий за тиждень. А за свою збірку «ТАКЕ» Іздрик отримав нагороду «Книга року ВВС – 2009».

Цитати та рекомендовані твори: «так мало дій а так багато рухів так мало мрій у маревах хотінь» — «Після прози»; В світі замало води, щоб вимити з мене світ. «Подвійний Леон» ; «Завжди є різниця, в який бік рушати, коли починаєш рух замкнутим колом». — «Таке»; «Тут цінувалося щось зовсім інше, ніж деінде, а найбільше — ця стадна приналежність, котру вони помилково вважали обраністю». – «Воццек».

Оксана Забужко

З ім’ям Оксани Забужко пов’язують вихід сучасної української літератури на світову арену. Її твори перекладені більш ніж двадцятьма мовами світу. Але її творчість оцінюють по різному. Хтось захоплюється, а хтось критикує її твори і вважає їх занадто феміністичними.

Неможливо не згадати роман « Польові дослідження українського сексу», який викликав бурю емоцій. Було певне нерозуміння з боку критиків, але читачі сприйняли роман чудово. Агенція «Еліт – профі» у 2006 році назвала цей роман «книжкою, яка найбільше вплинула на українське суспільство за 15 років незалежності.

Також Оксана проводила авторський курс «Стратегії сучасних письменників». На лекціях вона розповідала про те, як працювати над текстом, про нові літературні тенденції та чому потрібно вчитися українським авторам. Тож на данний момент Забужко залишається однією з найвідоміших представниць сучасної української літератури.

Цитати та рекомендовані твори: «Йдіть у дупу. Якщо доброту вважати дурістю, а жорстокість — розумом, то постає питання, хто насправді дауни — ми чи вони?» «Польові дослідження з українського сексу» ; «Бережи, коли знайшов, не відпускай, бо нема гірше, як тоді, коли відпустиш…» — «Музей покинутих секретів».

Люко Дашвар

Відома українська письменниця, сценарист та журналіст. Свою діяльність починала саме з написання сценаріїв для фільмів. Лауреат літературної премії Коронація слова. Також до переліку її нагород входить премія «Дебют року» за роман «Молоко з кров’ю». А в 2012 році отримала відзнаку «Золотий письменник України». Люко Дашвар вважається найтиражованішою письменницею України. Наклад її книжок складає 300 тисяч примірників.

Але незважаючи на велику кількість шанувальників та безліч нагород, Дашвар критикують за те що її твори надто «криваві» та «чорнушні». Ніби авторка просто зловживає «м’ясом» і привертає увагу читачів ефектом шоку.

Цитати та рекомендовані твори: «Ілюзія може далеко завести, тай на краю землі реальність дарує тільки справжня біль».- «На запах м’яса» ; «В кожного своя доля. Хоч як не крути, а йдеш однією дорогою. На дві одразу не скочиш.» — «Село не люди»; «Оце і наші думки можна розрівняти, як степ. Щоби ніде ні бугорка. Щоби — усе як по маслу. Щоби — як треба радіти, то душа мусила б радіти, а не плакати». — «Молоко з кров’ю».

Автор: Вікторія Гуцул