РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

ТОП-5 місць сили в Україні

Україна – країна не лише заворожуючих пейзажів, але й країна, яка має прадавню історію. Це означає, що за тисячолітніми мурами історії криється багато місць, котрі мають не просту енергетику, котрі випромінюють силу, яку може почерпнути кожен. Саме тому ми вирішили розповісти вам про такі місця. Адже літо – пора відпочинку та відпусток, під час яких усі ми повинні набиратися сил для нових починань.

Багато людей для цього їдуть за тисячі кілометрів – на Тибет, у Стоунхедж, до пірамід у Гізі чи острів Пасхи. Але мало хто знає про такі місця в Україні. Де ще можна набратися енергії більше, ніж там, де вона б’є через край та прагне, щоб ми її поглинали?!

Лиса гора (Київ)

Лиса гора – одне з найбільш загадкових місць Києва. З давніх-давен місця, які піднімалися над рівнем моря, були у наших пращурів місцем шани вищих сил. Всі зайві дерева, як правило, вирубувалися, а пуста ділянка ставалася святилищем. Саме через відсутність рослинності, особливо дерев, гора і дістала свою назву – Лиса. Після Хрещення Русі вона стала важливим місцем для православної релігії, будучи до того культовим для язичників. По сьогодні Лиса гора зберегла свій первісний вигляд. На ній і далі відсутні будь-які признаки цивілізації, навіть ліхтарі. В народі прийнято ділити гору на три частини: Русалчин яр, що називається так через озеро поруч, в якому за народними повір’ями живуть русалки, Відьмин яр, де в старовинні часи збиралися прихильники культу диявола для звершення своїх чорних мес, та Древня роща, в якій були виявлені раніше не відомі для науки захоронення. За деякими даними сьогодні під Лисою горою розташоване повноцінне підземне місто, протяжність комунікації котрого становить близько півтора кілометра вглибину від земної поверхні.

Село Буша

Державний історико-культурний заповідник «Буша», що знаходиться в однойменному селі, є визначною пам’яткою національного масштабу. Адже кількість археологічних пам’яток, таємниць та легенд, якими оповита ця місцевість, є дуже великою. Ще 350 років тому Буша була досить розвиненим містом-фортецею, але в ході чергового набігу поляків майже все населення міста було знищене. Існує легенда, за якою в живих залишилася лише одна людина, яка похоронила усіх загиблих побратимів. Перше, що кидається в очі у селі, це скульптури під відкритим небом, які чимось нагадують Стоунхедж. Більшість із них створені за часів козаччини або відображають релігійні мотиви. Але все ж головною загадкою Буші є скельний храм V-XVI ст. Відкритий для світу від був лише у 1883 році. До цих пір йдуть суперечки про те, хто його створив. Одні вважають, що зображення на каміннях були зроблені ще в дохристиянський період часів Київської Русі, інші – що він був створений ще раніше, в дохристиянський період. Єдине, що достеменно відомо – аналогічних наскельних малюнків ні за технікою, ні за сюжетом немає більше ніде у світі.

Гора Богит

На горі Богит в XIV ст., коли Медобори стали останнім прихистком язичництва для південно-західних слов’ян, було створено слов’янське святилище, до якого звідусюди приходили ті, хто не хотів приймати християнство, а також жерці-волхви. То п’ятдесят років тому, ще до того як на горі було створене святилище, на капищі стояв стародавній кам’яний ідол Святовіта. Цей ідол, вік якого більше 1000 років, був богом війни та перемоги для його прихильників. Знайшли його на березі ріки Збруч, що тече поруч із горою, в 1848 році та був переданий у музей Кракова. Богит був місцем, до якого на протязі довгого часу по крейдяній дорозі, що вела до самого вершка гори, йшло безліч паломників західних слов’ян. Паломники йшли спіралевидною дорогою, яка є і зараз, немов відкуповуючи свої гріхи перед богами, а посвячені жреці через прямий шлях. Вісім жертовних ям, які знаходяться навколо ідола, та розкопані рештки тварин або за іншим трактуванням захоронень волхвів свідчать про те, що йому часто приносили жертви. По сьогодні на горі язичники проводять на ній свої свята та обряди. В 2010 році за 7 км від гори Родовим вогнищем рідної православної віри було створено Центр розвитку людини «Родосвіт», де постійно проживають волхви та жреці зі своїми сім’ями, проводяться чисельні свята Перуна, Купала та інші.

Кам’яна могила

Кам’яна могила являє собою велику загадкову споруду у вигляді величезних валунів, що навалені на пісок. І все б нічого, але все це посеред українського степу! Усі народи, які коли-небудь жили в Україні, були ним зацікавлені, бо від нього віє сильною містичною силою. Існує думка, що його створення – це справа рук нікого іншого, як прибульців. Першим, що кидається в очі на кам’яних брилах висотою в п’ятиповерховий будинок, є таємничі надписи. Судячи з петрогліфів, на яких зображені мамонти, печерні леви та ведмеді, можна говорити, що Кам’яну могилу люди відвідували ще 14 тисяч років тому. На плитах часто можна побачити винаходи нашої цивілізації, які були створені тисячі років потому, та зображення, що дуже схожі на інопланетні кораблі, які ми звикли бачити у фільмах. Один з учених, який досліджував надписи, знайшов на них навіть… шрифти прадавньої шумерської писемності. Дивно, але згідно розшифровці знаменитого шумеролога Кифішина, шумерські жерці неодноразово направляли до Кам’яної могили свої експедиції. Востаннє це було у 2517 році до н. е.

Гора Тотоха

Гора Тотоха є історичною пам’яткою, що охороняється законом. Від Медвіна (селища неподалік) є дорога, якою можна піднятися на гору. На місці теперішнього кургану колись була пристань ріки Хоробра, яка давно висохла. Археологи часто знаходили на цьому місці сліди поселень давніх людей. Гору Тотоха називають одним із «пупів Землі», центром позитивної енергетики та рукою бога. На Землі таких місць дуже багато, але завдяки своїй силі гору ставлять на один щабель із такими місцями, як Тибет, Алтай, Байкал та Холодний Яр. На вершині Тотохи її красу увінчує прапор із зображенням трьох кіл, які утворюють собою трикутник. Цей знак тріади можна зустріти у будь-якій точці планети, бо є знаком триєдності світу, який згадується в релігійних письменах багатьох народів. У різних цивілізаціях він символізує минуле, теперішнє і майбутнє в спіралі вічності, а на думку інших – відображає релігію, мистецтво і науку, які об’єднуються в кільце культури. На горі також є камінь, біля якого вибиті букви M та R, що означають «владика полум’я». А поруч із ним у вигляді трикутника розташовані три енергетичні точки, які можна розглядіти навіть неозброєним оком.

Отож, як бачимо, в Україні існує багато місць сили, про які українці іноді навіть не здогадуються. І ми розповіли вам лише про деякі із них. Насправді, їх значно більше. Адже кожна область нашої славетної держави має свої місця сили, до яких можна приїхати та відчути енергетику, яка надасть вам сил для нових звершень. Тому шукайте свої місця сили та розповідайте про них друзям і близьким, може й вони знають щось таке, що ви, живучи поряд, навіть не можете собі уявити.

Автор: Тетяна Люта