РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

ТОП-5 місць для коротких поїздок вихідного дня

Протягом тижня ми часто забуваємо про те, що кожному із нас потрібен повноцінний відпочинок. То на роботі затрималися, то вдома чимало потрібно зробити. Єдиним виходом із ситуації є вихідні. Саме вони стають тією рятувальною шлюпкою, яка допомагає відновити сили та бути активними протягом наступного робочого тижня. Отож, для жителів усіх куточків країни ми підібрали ТОП-5 місць для незабутнього вікенду.

Українська Венеція

Мало хто знає, що Україна має свою маленьку Венецію. Це маленьке містечко Вилкове, що на Одещині. Незвичайність міста у тому, що стара частина української Венеції розташована на воді. Замість доріг тут ви побачите водяні канали, якими пересуваються на своєрідних українських «гондолах» та моторних човнах, а замість пішохідних переходів – містки. Отак пливеш або йдеш містом, а навколо – чистенькі біленькі хатинки з укріпленими мушлями фундаментами та невеличкі городи, підживлені водоростями та мулом.

Поруч із Вилково також є «0 кілометр», що є місцем зустрічі двох водних сил – річки і моря, злиття Дунаю та Чорного моря, яке розташоване саме на кордоні з Румунією. Тут ви зможете загадати бажання і прогулятися диким безлюдним морським узбережжям, побачити дунайські плавні, острівці-дачі міських жителів, дізнатися історію старовірів та відвідати Дунайський біосферний заповідник, де живуть рідкісні птахи.

Софіївка

Численним відвідувачам дендропарк «Софіївка» (м. Умань на Черкащині) відомий як туристична перлина України, музей садово-паркового мистецтва, де можна поринути у казковий романтичний світ природи, краси та кохання.

Парк розкинувся на площі майже 180 га, а задуми архітектурного проекту втілювали у життя народні майстри Уманщини 6 років – з 1796 по 1802 рр. Вони не лише прокладали алеї, переносили велетенські гранітні брили та створювали із граніту й гіпсу художні прикраси для архітектурних споруд, а й самостійно копали ставки, підземну річку, споруджували водоспади та водограї. Ще тоді парк прикрашали екзотичними рослинами, завезеними з різних країн світу, статуями грецьких богів та богинь, філософів та поетів, виготовлених скульпторами Італії та Франції, деякі з них збереглися й досі. Щодо збережених дерев, то і зараз у Софіївці стоїть дуб віком близько 400 років, під яким, за народними переказами, збиралися на наради з козаками легендарні українські ватажки Максим Залізняк та Іван Гонта. Сьогодні, окрім екскурсії парком та музеєм, можна покататися на човні підземною річкою, проїхатися у кареті, а у зимовий період навіть на лижах чи санчатах.

Асканія-Нова

Плануючи відпочинок вихідного дня, не можна оминути увагою біосферний заповідник «Асканія-Нова», заснованого понад 100 років тому. Він справедливо вважається одним із семи природних чудес України та входить в сотню найвідоміших заповідних територій планети, адже цілинний степ заповідника – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг.

Сучасний заповідник складається з трьох масивів: Північного, Південного та Великого Чапельського поду, де росте більше 73 видів рослин, занесених до Червоної книги України. Також тут ви зможете побачити диких тварин в їхньому природному місці існування: зебр, антилоп, бізонів, коней Пржевальського, оленів та інших представників тваринного світу, серед яких 69 видів занесені до Червоної книги. Окрім просто споглядання, ви також матимете можливість проїхатися степом автобусом або спеціальною бричкою від одного стада до іншого, що допоможе зекономити ваш час та силу.

Маленька Швейцарія

Багато людей мріють поїхати до Швейцарії, але мало хто здогадується, що ми на своїй землі маємо маленьку Швейцарію. Це знаменитий Бузький каньйон. У самому центрі України ви можете відчути усю міць величезних брил та високих скель висотою 40 метрів, які мальовничо нависають над рікою. Дивовижним є те, що такий пейзаж абсолютно не характерний для ландшафту центральної України і більше нагадує скандинавські вузькі, що глибоко врізалися в сушу, морські затоки зі скелястими берегами. Про скелі Бузького каньйону ходить безліч надзвичайних легенд та розповідей, що поширюються з уст в уста від тих, кому пощастило його побачити.

Окрім мальовничої природи самого каньйону, там ви зможете побачити залишки однієї з перших гідроелектростанцій країни зразка 1929-го року. А ще біля галасливого та бурхливого водоспаду Вир і досі збереглися чарівні та заворожуючі руїни водяного млина XIX століття.

Хороший бонус Бузький каньйон підготував для тих, хто захоплюється альпінізмом. Скелі над річкою Гірський Тікич ніби створені якраз для цього. Альпіністи кажуть, що тренуватися в скелелазінні можна навіть на скелі у вигляді людського профілю в кінці каньйону, яка здається зовсім не пристосованою для альпінізму.

Тунель кохання

Ботанічний феномен – «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів, що сплітаючись між собою гілками і листям у вигляді тунелю точної арочної форми, знаходиться за 7 км від селища Клевань на Рівненщині. Тут природа живе за своїми особливими законами. Адже вона сама утворила цей дивовтжний лісовий коридор, який місцеві назвали «Тунелем кохання».

Пройтися цим надзвичайно красивим тунелем навесні, влітку або восени дуже приємно. Унікальний ландшафтний дизайн клеванського «Тунелю кохання» створений безпосередньо самою природою. Колись, ще за радянської влади, ця залізниця вела до військової бази, і її обсадили деревами для маскування. Потім колією користувалися промисловці, а після того, як вони припинили активно користуватися залізничною колією та відповідно підрізати над нею гілки, ліс самостійно утворив мальовничий й дуже охайний зелений коридор довжиною понад кілометр. Густе мереживо гілля й лункий спів птахів над акуратним зеленим коридором зачаровує своєю красою. Чому ліс вирішив подарувати людям цю справді неймовірну красу замість звичайної зарослої колії – невідомо. У місцевих існує легенда, що тунель є наслідком великого кохання двох невідомих людей, яке перейшло в обійми дерев.

Отож, як бачимо, місць для короткого відпочинку вихідного дня в Україні достатньо. А ми назвали лише декілька із них. Тому не засиджуйтеся вдома та подорожуйте. Бо наша країна – унікальна. І не можна гаяти жодного вільного дня. Треба вивчати її та водночас фізично і духовно відпочивати та відновлюватися в нових і ще непізнаних куточках.

Автор: Наталія Московець