РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Статус переселенця — не вирок. Солодкий бізнес «з нуля»

Це історія про жінку, яка не скорилася обставинам і не опустила руки. Катерина Самарська – переселенка з Луганська, яку війна змусила покинути рідний дім і перебратися до Харкова. Однак жінка не впала у відчай і змогла вибудувати своє життя з нуля, відкрити на новому місці власний «солодкий» бізнес – пекарню-кондитерську.

Статус переселенця - не вирок. Солодкий бізнес з нуля 6

Катерина Самарська не з чуток знає, як важко покидати домівку, звичне життя та починати все заново. Однак вона також знає, що навіть за таких обставин можна досягти успіху, якщо не сидіти на місці, склавши руки, а шукати можливості. Її «солодкий» бізнес – найкраще тому підтвердження.

Катерина Самарська – естрадна співачка, закінчила Луганський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Естрадний вокал», виступала на Донеччині та за кордоном, отримувала хороші контракти, вступила в аспірантуру. Її життя було спокійним допоки війна не прийшла на рідну землю – довелося покинути дім, змінити професію та спосіб життя.

Аби відволіктися від негативних думок, переживань за свою країну та невимовної туги за домом, Катерина почала займатися кондитерською справою. Спочатку вона самотужки випікала пряники, оздоблюючи їх різними малюками та орнаментами. Згодом до роботи підключилася і її родина. А вже за рік Катерині вдалося відкрити власну невеличку кондитерську-пекарню з назвою SUGAR & CANELA, популярність якої з часом тільки зростає.

«Я в Харків переїхала із-за кордону»

За освітою я естрадна співачка, тому часто їздила по світу з гастролями. У 2014 році у мене був контракт у Китаї – туди поїхала з Луганська, а поверталася вже у Харків.

До рідного міста не повернулася, бо ж воєнні дії були вже в самому розпалі. Наш дім знаходився (та й зараз знаходиться) в центрі міста – в епіцентрі, по суті,- не хотілося під «сліпі» кулі потрапити чи на снаряді випадково підірватися.

Чому саме Харків? На час мого повернення в Україну батьки вже туди переїхали, та й уся родина там перебувала. Тому шукати щось інше і не довелося.

Пізніше винайняла квартиру, доволі швидко знайшла роботу – двічі-тричі на тиждень співала у ресторані, паралельно займаючись своїм хобі, яке з часом переросло в невеликий бізнес – пекарню-кондитерську.

Звісно, в Луганськ хотілося б повернутися, рідне місто все ж таки. Але на даний момент я в Харкові, тут я знайшла своє місце – є робота, дах над головою. До того ж нещодавно в мене донечка народилася, з якою я зараз не можу нікуди переїжджати.

Статус переселенця - не вирок. Солодкий бізнес з нуля на главн

«Я трудоголік, мені треба було чимось займатися»

Насправді, у мене було забагато вільного часу, хотілося чимось руки зайняти. Так і пішло. На новому місці. В інтернеті знайшла відео-уроки, подивилася – сподобалося, вирішила спробувати. Перші солодощі виготовляла на кухні винайманої квартири – сама випікала, сама тісто робила, ночами сиділа вчилася щось вимальовувати.

Випічкою почала займатися з березня 2015 року. Спочатку пряники для мене були звичайним хобі, аби вільний час було чим заповнити. Сама вивчала, як їх правильно готувати, – читала різні кулінарні книжки, статті в інтернеті. Згодом почала втілювати це на практиці, вдосконалювати свою майстерність. Це ж, по суті, теж творчість, просто дещо не схожа на мою попередню професію.

Перші «солодкі» успіхи навели на думки про те, що хобі може перерости у бізнес. Так і сталося. Залучила до роботи маму, сестру, згодом – дизайнера. В цілому за рік змогли отримати грант від ПРООН, на гроші Японії закупили деяку частину обладнання, і відкрити невеличку пекарню. Тепер на кухні усім заправляє мама – нікому не довіряє замішування тіста, мовляв, технології обов’язково потрібно дотримуватися. Усе печиво і пряники виготовляємо виключно з натуральних продуктів (вершкове масло, мед, мелені спеції і тому подібне). Термін придатності – 6 місяців, це гарантовано — ми дуже ретельно слідкуємо за якістю нашої продукції.

Свої ж навички з випікання пряників я постійно удосконалюю, намагаюся навчитися чомусь новому, використати це в роботі. Раніше малюнки на пряники шукала в інтернеті, але зараз хочу вигадувати ескізи самостійно, щоб це від душі йшло. Зазвичай придумую певний образ, потім шукаю в інтернеті щось подібне, роблю деякі замальовки, а потім переношу на випічку. Я не художниця, але моя фантазія і натхнення усе компенсують.

Це доволі новий продукт на українському ринку, набагато раніше він з’явився за кордоном – Британія, Америка. Але і в нашій країні ця продукція впевнено набирає популярності, людям подобаються ці солодощі.

Тому в першу чергу завжди хочеться стежити за якістю нашої продукції та за підвищенням власної кваліфікації. Ми ж для людей працюємо.

«Довідка переселенця дала мені мало плюсів, скоріше мінуси»

Чому? Вона певним чином ускладнює життя. Потрібно обслуговуватися в конкретному банку, ходити в певні організації, тебе постійно перевіряють – де ти знаходишся, чим займаєшся. Наприклад, я все ще не можу отримати декретну допомогу, бо моя трудова книжка залишилась в Луганську, а отримати її я, звісно ж, не маю змоги. Тобто певні мінуси є, не надто масштабні, але все ж помітні.

В спілкуванні з людьми статус переселенця зовсім не заважає. Ми вже завели нові знайомства в Харкові, знайшли друзів. Доля так розпоряджається, що завжди є допомога, яку ми начебто не просили, але вона приходить. І це зміцнює віру, що все буде добре.

«Я живу невеликими планами»

Великі плани у мене були у Луганську, але, як ви розумієте, Бог над нашими планами сміється. Тому нічого грандіозного планувати вже і не доводиться. Ми живемо реальністю, теперішнім моментом, а в майбутнє, якщо і заглядаємо, то не надто далеко.

Я розраховую тільки на свої сили. У мене є руки, ноги, бажання працювати та маленька донечка, заради якої варто жити, заради якої я насправді й живу.

Статус переселенця – далеко не вирок. Я не вірю, коли говорять, що через це неможливо отримати роботу чи знайти житло. Можливо усе, якщо ти не сидиш на місці, а намагаєшся щось зробити – для себе, для рідних. Важливо зрозуміти, що тобі ніхто нічого не винен, – ти сам повинен вибудувати своє життя, як-то кажуть, з нуля.

Статус переселенця - не вирок. Солодкий бізнес з нуля анонс

Від редакції: Якщо Ви зацікавилися продукцією пекарні SUGAR & CANELA і бажаєте замовити печиво чи пряники, звертайтеся на контактами, вказаними нижче:

Фейсбук: https://www.facebook.com/kate.samarskaya.7

Ел.пошта: [email protected]

Телефони: +380509236220; +380955070139

Леся Бобрик