РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

«Схід-Експо 2017» — розвиток малого та середнього бізнесу Донбасу

Незважаючи на військовий конфлікт, який триває на сході України протягом трьох років, Донбаський регіон продовжує динамічно розвиватись. Підприємці з цих областей не опускають руки і продовжують генерувати ідеї та розвивати власні справи, що успішно продемонстрували під час події «Схід-Експо 2017».

21733749_1700527936655294_411971762_oДіловий захід «Схід-Експо 2017» триває протягом двох днів — 12 та 13 вересня в Києві у приміщенні Торгово-промислової палати України. У ньому взяли участь провідні підприємства малого та середнього бізнесу Донецької та Луганської областей. Дводенна виставка відбулася завдяки Програмі розвитку ООН в Україні та фінансовій підтримці урядів Польщі та Японії у партнерстві з Донецькою і Луганською облдержадміністраціями.

Центральною подією «Схід-Експо 2017» можна однозначно назвати виставку-презентацію бізнесів східних областей, яка поєднана з діловими переговорами. Головною метою цього заходу є презентація якісних продуктів, які вироблені не лише у західних регіонах країни. Крім цього, актуальним є той факт, що підприємці з Донбасу навіть у тяжкі часи військового конфлікту не опускають руки і, незважаючи ні на що, продовжують власний розвиток.

Окрім цього, важливою є можливість посилення ділової активності малого та середнього бізнесу на Донбасі через презентацію широкій аудиторії можливостей місцевих виробників та їхньої власної продукції. То ж керівники та власники бізнесу збираються у столиці заради розширення та зміцнення зв’язків Донбасу із іншими регіонами країни. До того ж, в Україні наразі створюються сприятливі умови для ведення власної справи. Так, наприклад, триває процес дерегуляції бізнесу – тобто зменшення контролю держави у цій сфері задля того, щоб не заважати розвитку малого та середнього бізнесу.

21729648_1700527339988687_2042035317_oНа виставці представлені товари та послуги підприємців з абсолютно різних галузей. Тут можна знайти стенд підприємства, що займається автоматизацією та модернізацією виробництв ПП «Райм Плюс». Оцінити послуги ТМ «Галіт», які спеціалізуються на кімнатах відпочинку та спелеотерапії. Ознайомитись з асортиментом ТМ «VELNA», що займаються виготовленням та реалізацією якісного одягу для жінок з використанням трикотажного полотна на сучасному обладнанні. Або ж скуштувати та придбати еко-продукцію від «Фермерських ковбасок» з міста Краматорськ, у яких широкий вибір м’ясних делікатесів. Тож в учасників є можливість не лише продемонструвати досягнення та ознайомити з ними широкий загал, але й продати власну продукцію. Своєю чергою, гості заходу могли продегустувати різні смаколики – сири, ковбаси, мед, пряники, тістечка.

Цьогорічний «Схід-Експо 2017» — це не лише виставка та ярмарок, а цілий комплекс заходів для власників бізнесу з усіх регіонів країни, представників бізнес-інфраструктури та міжнародних організацій. Наприклад, підприємці та відвідувачі виставки могли отримати корисну інформацію від спікерів та запрошених гостей, познайомитись з потенційними партнерами та відвідати чисельні панельні дискусії. Відповідно, дізнатися більше про історії успіху в бізнесі, інноваційні технології та нову продукцію від виробників зі східної України.

Також у програмі є майстер-класи, під час яких учасники можуть пройти навчання у висококваліфікованих бізнес-тренерів. Під час таких навчань підприємці здобуватимуть навички активного продажу, знайомляться з тонкощами проектного менеджменту та поглиблюють знання у роботі із системою електронних закупівель ProZorro.

21744873_1700527913321963_806648153_o

У коментарі голова Донецької ОДА Павло Жебрівський заявив, що нині на Донеччині впроваджується підтримка малого та середнього бізнесу завдяки запуску таких програм, як «Донецький куркуль», та втілюється ідея індустріальних парків. Також він наголосив на перспективності технопарків в Україні. То ж «Схід-Експо 2017» став чудовою нагодою для малих і середніх підприємств розширити ринок збуту і знайти нові можливості розвитку власної справи. Крім цього, це ще й підтвердження незламності українських підприємців під час того, як на Донбасі триває військовий конфлікт.

Ольга Лихобабина