РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Робота — кращий психолог!

Повернулися не «покаліченими», а «поліпшеними» — під таким гаслом, за  кошти державного бюджету Міністерства соціальної політики, пройшов проект «Ветерани: від діалогу до працевлаштування». Заходи охопили 14 регіонів України і сприяли створенню сприятливих умов для працевлаштування щонайменьше 320 ветеранів АТО.

 

Мал 1. — Короткострокові результати проекту

Люди, пройшовши бойові дії, повернулися в мирне життя. Вони змінилися, проте суспільство залишилося колишнім. Ветеранів не розуміють, а іноді навіть сприймають з острахом. Усього  вісім годин відділяє Київ від Костянтинівки. Але ціла прірва відокремлює людину, котра вона живе мирним життям — їсть, спокійно працює, гуляє в нічних клубах і ресторанах, не замислюючись, що в державі йде війна, від військовослужбовців. Більшість з яких: пішли за покликом серця, ризикуючи своім життям, на захист кордонів Батьківщини. Це, як два паралельні світи, що існують одночасно в одній країні. І різниця  світоглядів в цих паралелях є одним з ключових чинників того, що хлопці й дівчата, вчорашні військовослужбовці, не можуть знайти себе у мирному житті.

Питання працевлаштування ветеранів стоїть особливо гостро. Адже робота — кращий психолог! Це фінансова підтримка сім’ї, розуміння того, що ти робиш щось корисне для суспільства, а значить усвідомлення своєї потрібності, важливості, самореалізаціі.  При анкетуванні пяти сотен ветеранів-учасників проекту, були виявлені наступні причини відсутності роботи:

Мал  2.  Причини, які стали на заваді працевлаштуванню

Згідно з отриманими відповідями, причина «Низька оплата праці» стоїть аж на четвертому місці.

Це також свідчить і про те, що в ветеранах прагнення до позитивних змін в країні набагато сильніше, ніж прагнення заробити побільше грошей. Саме ветерани мають великий потенціал для роботи в державному секторі.

У питанні працевлаштування ветеранів велику роль відіграє спілкування з роботодавцями. У багатьох з працедавців існує упереджене ставлення до співробітників-ветеранів, деякі бояться «неконтрольованості» і агресії з їх боку. Це відбувається через відсутність в ЗМІ позитивних прикладів, зате негативні випадки (які трапляються дуже рідко) багаторазово тиражуються на всю країну.

Суспільство в цілому повинно навчитися взаємодіяти з ветеранами, побудувати ефективний діалог, який прибере  образи, напругу і конфлікти.

Хлопці та дівчата, захищаючи Україну на Сході, повинні бути впевнені, що вдома їх чекають, що суспільство прийме їх назад такими, якими вони стали пройшовши випробування війною. Роботодавці повинні знати, як вести діалог з вчорашніми військовослужбовцями. Необхідно усвідомити, що в ветеранському суспільстві — великий кадровий потенціал і розуміти, як використовувати його для посилення свого бізнесу. Світовий досвід показує, що ветерани можуть стати чудовим доповненням до будь-якої команди, оскільки мають досвід приймання правильних рішень в ситуаціях тиску та обмеженого часу, самосвідомість, стресостійкість, є відповідальними, дисциплінованими та  мотивованими працівниками. Потрібно дати роботу ветеранам, зробити перший крок назустріч — і тоді ми разом будемо працювати над поліпшенням економіки нашої країни.

Проект планується продовжити до 2020 року. Роботодавців, які зацікавлені в співробітниках-ветеранах та  бажають прийняти участь у проекті, просимо заповнити анкету за посиланням: https://goo.gl/forms/9baJWYAgTBbypjeP2