РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Потрібна робота? Приїжджай до нас!

В Україні створено першу будівельну групу для працевлаштування учасників АТО

Щоб отримати роботу, потрібно бути у належному емоційному та фізичному стані. А щоб бути у належному стані – потрібна робота і постійний дохід… Замкнуте коло?

А от і ні! Як підтверджує досвід учасників АТО Олексія Тео і Дмитра Герасимова, а разом з ними волонтера Владислава Нікітчука – вихід є. Чоловіки першими в Україні заснували Будівельну Тактичну Групу –  проект соціальної адаптації ветеранів через працевлаштування.

Чому б не створити робочі місця самим собі?

Так три місяці тому сказав собі один із засновників проекту, волонтер з перших днів війни Владислав Нікітчук. Сказав – і зробив.

Теперішній колега Владислава, Олексій Тео захоплено розповідає: «Проект розпочався дуже цікаво. І можна сказати – спонтанно. Після повернення з АТО ми з хлопцями сміялися над поняттям «цивільна реабілітація».  На той час ми почали працювати з дуже класним психологом міжнародного рівня. Він нас налаштував на те, що постійно будуть розмови про те, як відійти від війни.

Дуже багато хлопців (у мене особисто це якось простіше вийшло) повертаються і розмовляють тільки про війну. Але треба пам’ятати, що життя продовжується.  Війна йде, а життя продовжується. Не треба сидіти вдома і бухати. Треба брати себе в руки і йти працювати. Тоді і жінка тебе любить, і діти задоволені. Сім’ї треба забезпечувати. Багато дружин «пиляють» своїх чоловіків стосовно цієї теми.

Потрібна робота? Ну, чого ти сидиш? Приїжджай до нас, попрацюєш з нами. Ти чоловік, ти повинен бути самостійною одиницею. Ниття ще нікому не допомогло». 

Фізична праця забирає мотлох з голови

Влад і Олексій – професійні будівельники. Разом із Дмитром їм було легко розпочати таку важливу справу. Вони розуміються на своїй роботі, часто дають доречні поради замовникам, щоб ті зекономили кошти. Тому до будівельної групи вже є довіра. На хорошу репутацію працює і те, що проект передбачає «сухий закон» і відповідальне ставлення до роботи.  Всі задоволені – і ветерани, і клієнти.
«Можливо, хтось себе знайде саме в цій професії – будівельника. Вона дуже цікава. Розвиває логіку, майстерність, терпіння, – розповідає про улюблену справу Олексій. – У нас багато побратимів, котрі мають творчі заняття. Є й такі, що меблі виготовляють. Ми обов’язково будемо співпрацювати. У нас уже відпрацьована система зв’язків, своєрідна база даних. Ми завжди пропонуємо послуги побратимів своїм клієнтам».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чим же займаються хлопці? Будівельна тактична група – це будівництво «під ключ» приватних будинків, квартир, помешкань комерційного призначення. Є можливість будувати з чистої земельної ділянки повністю під заселення. А ще хлопці займаються дизайном інтер’єрів і ландшафтів, працюють над декором, виготовляють зовнішню та внутрішню рекламу. Активно використовують технології «розумного будинку», екологічні та енергозберігаючі практики. 

Проект має благодійну місію. Хлопці безкоштовно роблять ремонти людям з інвалідністю.

«Праця – дуже хороша реабілітація, – запевняє Дмитро Герасимов. – Вона забирає весь мотлох з голови і заповнює всі думки».

Діяльність будівельників поки що зосереджена в Києві. У планах – розширювати географію проекту по всій країні. Долучитися до команди може кожен ветеран, боєць, волонтер. Не обов’язково мати досвід – тут, як у великій родині, всьому навчать, підкажуть, підтримають.  

Оксана Бутенко