РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Новий рік на передовій

Взявши миру у торбину,
Новий рік йде в Україну.
Забере с собою зло,
щоб війни в нас не було!

Уже четвертий рік поспіль найбільшим бажанням для українців є бажання миру. Новорічні свята завжди асоціюються із теплим родинним колом, проте не можна забувати про тих, хто зараз виконує свій обов’язок перед Батьківщиною і захищає її. Про те, як святкують Новий рік на передовій нам розповіла представниця прес-служби 16 окремого мотопіхотного батальйону 58 окремої мотопіхотної бригади, що нині знаходиться у Луганській області.

Новий рік на фронті має особливе значення. Адже ми звикли, що це свято – родинне, коли за одним столом збираються рідні та близькі друзі, коли чутно дитячий сміх та всюди пахне мандаринами. У бліндажах на передових позиціях також збереться родина 16 окремого мотопіхотного батальйону, але своя, специфічна. Бойові побратими, які вже не один рік поруч, стали рідними. З ними і ялинку поставлять, і стіл накриють святковий.

У бойових умовах, коли зіштовхуєшся зі смертю чи не кожну хвилину, такі речі, як, наприклад, святковий стіл, здаються чимось зовсім незрозумілим, незвичним… Але все-таки війна не завада, щоб створити святковий настрій та зустріти Новий рік.

«Передноворічний настрій – святковий, незважаючи ні на що. Ми зібралися підрозділом, провели таку собі нараду, вирішили, як будемо зустрічати Новий рік. Ну, з вартовими все зрозуміло — службу будуть нести як звичайно, бо пильними треба бути щосекунди. А на свята тим паче. Ялинку не рубали у лісі, а купили, щоб все за законом. Прикрасили як і чим змогли. Звісно ж, не без військових атрибутів – замість іграшок гільзи. З паперу повирізали сніжинки, є у нас і такі майстри», — розповідає армієць на одному з опорних пунктів роти.FB_IMG_1513854948383 (1)

Опісля вирішували, хто буде Дідом Морозом. Обрали на цю роль побратима з позивним Немо. Зі Снігуронькою трохи важче – жінок не так багато, але і на цю роль обов’язково знайдеться хтось. Замість казкових героїв нікого і вигадувати не треба – позивні бійців говорять самі за себе:  Бєс, Ужик, Белочка…

У святковому меню – олів’є, вінегрет, оселедець під шубою та, певна річ, смаколики, що привезли і передали волонтери та вислали з дому рідні. Єдине табу – ніякого алкоголю. З цим на бойових позиціях суворо.

«Зустрінемо Новий рік за всіма правилами мирного життя – з ялинкою, олів’є та найкращими побажаннями один одному!» — запевняє Немо.

Бійці 16 ОМПБ кажуть, що Новий рік будуть зустрічати з оптимізмом, адже впевнені, що кожен новий день наближає їх та Україну до перемоги.  Вони вже не вперше відзначають це свято в бліндажах, окопах, на бойовому чергуванні. І їм не звикати, що замість родинного кола – компанія побратимів, а замість феєрверку — автоматна черга, червоні трасери та сигнальні ракети в небі.