РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Не знаєш куди поїхати – їдь до Львову

Нарешті випала нагода поїхати у відпустку! Серед можливих варіантів, ви остаточно зупинилися на Львові.

Та чи подбали ви про те, що саме робитимете?

Подейкують, що Львів – місто загадкове. Тому, якщо ви не знаєте, що шукаєте, то навряд чи левове місто відкриє власні таємниці.

Львов1

Одна легенда розповідає про події, що мали місце у найвідомішому місці Львову – Ратуші: у давні часи, років чотириста тому, у львівській ратуші з’явився привид. Приходив він опівночі у вигляді чорної труни, яка літала залами. Ніхто не міг пояснити її появу. Та ось один із лавників, суддя у давньому Львові, розгадав таємницю. Якось колегія лавників ретельно не розглянула судову справу і засудила невинного на смертну кару. Згодом знайшли справжнього винуватця злочину, але було вже пізно. Після цього у ратуші почала з’являтися чорна труна, як грізна пересторога для суддів.

Проте, давно немає новин про цей феномен, а туристи і жителі Львову без страху відвідують Ратушу. Адже з висоти ратуші все місто як на долоні.

А чи замислювалися ви, чому тут так багато левів?

Існує легенда, за якою раз на рік, вночі, всі львівські леви збираються у потаємному місці… Знайти його аби-хто не зможе, проте, ми точно знаємо, де вдень можна із ними познайомитись! І хоча у Львові їх існує близько 4,5 тисяч, розглянемо 10 з них:

1. Вартові Порохової вежі

Вхід до Порохової вежі прикрашають дві лев’ячі скульптури з білого мармуру, виготовлені в 19 ст. Сюди вони потрапили лише у повоєнний час. 

Львов

До цього леви були у Відні, звідки їх вивезли радянські військові.

Львов2

2. Леви «Віденської кав’ярні»

В будинку №12, на проспекті Свободи, з 1829 р. діє найстаріший заклад міста – «Віденська кав’ярня». Головною окрасою будинку є фасад із зображеннями левів.

3. Лев Лоренцовича

Це один із старожилів міста. Він мешкає у Львові вже понад 4 століття. Зараз його можна побачити в Італійському дворику (площа Ринок). Прізвисько лев отримав від міського радника Яна Лоренцовича, який врятував від викрадача самого бургомістра.

Львов3

4. Венеційський лев

Будинок №14, на площі Ринок, збудований в 1589 р. на замовлення венеційського консула Антоніо Массарі. Саме він побажав, щоб вхід над порталом прикрашав крилатий лев – герб Венеції.

Львов4

5. Сторожі ратуші

Леви прикрашали вхід до ратуші ще в 17 ст. Скульптури були виготовлені в 1939-40 рр. за зразком Т. Баронча. Їх вирізьбив львівський скульптор Євген Дзиндра. В 1990 р. герби на щитах переробив Петро Дзиндра.

6. Лев-флюгер

Цього лева можна сміло назвати рекордсменом, адже він розташований вище за всіх (415 м над рівнем моря). Його зображення прикрашає флюгер на Замковій горі.

7. Леви закоханих

Ці леви з’явились у Львові в 2008 р на площі Ринок. Композицію з двох левів, які тримають на ланцюгах дерев’яну дошку, створило “Товариство Залізного Лева”.

Львов6

8. Родина левів

У Львові на проспекті Свободи 11 є будинок, який прикрашають 99 левів. Завдяки цьому, вулиця стала другою по кількості левів. Їх тут аж 211.
Якщо ви турист у Львові, то який би готель або хостел ви не обрали, поруч завжди буде декілька левів.

9. Кам’яниця «Під левом»

Зараз кам’яниця розташована на площі Катедральній 2. Її збудували у 18 ст. Головною окраса — скульптура лева на 2-му ярусі фасаду. Вчені припускають, що її виконав скульптор Павло Евтельє у 1844 р. 

Львов7

10. Шоколадні леви

Столиця Галичини здавна славилася солодощами. То ж у Львові регулярно відзначають Національне свято шоколаду. Навіть якщо ви не потрапите на цю подію, пам’ятайте, що завжди можете придбати солодку фігурку лева в одній з шоколадних майстерень.

У ЛЬВОВІ СВЯТО ШОКОЛАДУ У День св.Валентина, 14 лютого, у Львівському палаці мистецтв відкрили VI Національне свято шоколаду.Розпочалося свято із «Шоколадного вінчання». Можливість стати першою парою отримали Вероніка та Джейкоб Адамс, які стали переможцями конкурсу «найсолодше фото». На сцені вони дали «шоколадні» обітниці і отримали сертифікат на подарунки. Освідчитись таким оригінальним способом могли всі охочі. У перший день свята журі очолюване популярною співачкою Наталкою Карпою обрало найкращий шоколадний товар на ярмарку-продажу. Ним став шоколадний розвідний ключ, який на думку його виробників має «розкривати» серця закоханих… Для наймолодших гостей свята працюватиме «Дитяча шоколадна країна», де діти зможуть власноруч зліпити шоколадні скульптури. Діти мають можливість оглянути шоколадне місто. Також відбудеться Другий чемпіонат кондитерів-аматорів. У ЛЬВОВІ СВЯТО ШОКОЛАДУ У День св.Валентина, 14 лютого, у Львівському палаці мистецтв відкрили VI Національне свято шоколаду. Під час цьогорічного свята відкриють шоколадну «Галерею Левів». Майстри працюють над створенням найбільшого – 200 кілограм – шоколадного лева.

Львів відомий своєю унікальною архітектурою. Він частково перейняв європейський стиль. Подивіться хоча б на Домініканський костел!

Цей костел — один із найстаріших храмів міста. З ним пов’язано багато цікавих фактів. Його сучасна назва – Храм Святої Євхаристії.

Згідно з документальними джерелами, вже у 13 ст., храм на цьому місці був дерев’яним. Теперішній бароковий костел, розпочали будувати у 1745 році за проектом Яна де Вітте. Сам архітектор у Львові не був, то ж роботами керував Мартин Урбаник. Проект розробляли, щоб вразити глядача містичним пафосом і могутністю. Тому домінуючий акцент проекту архітектор вклав у великий еліптичний купол у середині храму.

Будівельні роботи завершили у 1764 році, де не лише екстер’єр, а й інтер’єр костелу вражає пишністю. Тоді відбулось освячення храму «Костел Божого Тіла». До наших днів зберігся напис латиною на фронтоні «SOLI DEO HONOR ET GLORIA» — «Єдиному Богу честь і слава».

Львов9

Всередині храму — іонічні і кримські колони. Зверху, ми бачимо 18 прекрасних позолочених дерев’яних фігур, які втілюють у собі святих і мучеників ордену. У вівтарній частині — 4 фігури святих. На жаль, ім’я їхнього творця не відомо.

Цікавими є алебастрові надгробки 16 ст., що збереглись ще з попереднього інтер’єру і поєднують у собі вишуканість і благородство. Все це гармонійно поєднує золотисті і бежеві кольори.

Львов10

Не поспішайте львівськими вулицями, щоб не проґавити аптеку! Так-так, саме аптеку – найстарішу з усіх інших у Львові. Шукайте її «Під чорним орлом». Там можна оглянути середньовічне аптекарське обладнання.

В аптеці-музеї, яка, з 1735 року приймає звичайних пацієнтів, зібрали аптечний посуд і таблеткові машини різних віків, старовинні ваги, траворізки та гербарії.

Трепет проймав мешканців середньовічного міста, коли вони переступали поріг цієї аптеки. Тут ніби витав дух здоров’я і навіть безсмертя. Люди вірили, і це було психологічними ліками від недугу. Ви не побачите нічого схожого на сучасні ліки, проте переконаєтесь, що середньовічна медицина могла конкурувати із сучасною!

Львов11

Не всі гості Львова знають, що місто заховало свої таємниці не тільки у вуличках та спорудах! Частина секретів лежить глибоко під бруківкою.

Підземелля Оперного театру.

А чи бачили ви у Львові водойми? Напевно ні…Але вони є. Раніше на місці проспекту Свободи протікала річка — Полтва. Щоправда в XIX столітті її закопали під землю. Сьогодні опера стоїть майже на місці колишнього русла. У цих підземеллях ви почуєте про історію спорудження театру на річці та побачите саму Полтву.

Львов12

Львівська Опера є однією з найбільших прикрас міста. А такі визначні споруди не можуть не обростати історіями та легендами.

Львов13

На самому початку XX-го століття Зігмунд Горголевський закінчив своє творіння і оздобив театр скульптурами Войтовича. Вони символізують генія музики, драми, комедії та Глорії(чи то Слави) з пальмовою гілкою в руках, над фронтоном.

Пізніше тут прогулювався Антоній Марс — керівник кафедри акушерства і гінекології Львівського університету. Він був людиною, яка зналася на своїй справі. Його погляд привернула форма живота Глорії.

За його словами, такі форми характерні для жінок на четвертому місяці вагітності. Про це, між ним і його друзями виникла суперечка. Вони знайшли автора скульптури — Петра Войтовича і дізнались адресу натурниці. Коли вони приїхали і побачили на порозі малу дитину, зрозуміли — досвідчене око Марса не підвело.

І отак, вже понад 100 років, стоїть Слава вагітною.

Львов14

А ось ще один дивовижна львівська таємниця…

Кава — один з напоїв, який став традиційним для Львова. Ця рослина у нас не росте, але у Львові знайшли спосіб це оминути. Її викопують…

Колись, в доісторичні часи, клімат цієї місцевості був тепліший, ніж сьогодні. І нічого не заважало цій рослині плодоносити на українських землях.

Тоді її зерна нікому не були потрібні. Так, з року в рік, вони осипалися та утворили цілий пласт закам’янілих кавових зерен.

Лише декілька років тому, у підземеллі старої львівської кам’яниці, дослідники натрапили на цей пласт. Постало питання, що з ним робити? Звичайно, викопувати, обсмажувати та продавати.

Тепер у Львові вам є куди піти і на що подивитися. Цінуйте кожну мить там, адже львівська казка заслуговую на це.

Зі Львову не хочеться повертатися додому, проте, не сумуйте, бо повернення — також частина подорожі, щоправда начинена багажем спогадів та фотографій…