РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Медичне обслуговування

В основу організації медичного обслуговування ветеранів війни закладено Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який гарантує для учасників бойових дій, інвалідів війни та членів сімей загиблих безкоштовний відпуск певних видів ліків, лікарських засобів, отримання безкоштовного зубопротезування та інших пільг у сфері медичного забезпечення.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ЛІКИ? Безкоштовні ліки, лікарські засоби можна отримати в аптеках, як правило, при медичному закладі, лікар якого видав рецепт на лікування захворювання. Згідно постанови КМУ №1303 від 17.08.1998 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування” для отримання ліків учасники бойових дій, інваліди війни та члени сімей загиблих мають надати: рецепт лікаря, ветеранське посвідчення або довідку члена сім’ї загиблого в АТО.

Необхідно обов’язково враховувати, що безоплатний відпуск лікарських засобів проводиться лише у разі амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги. Хворі на СНІД та ВІЛ — інфіковані незалежно від основного захворювання мають право на безоплатний відпуск лікарських засобів за наявності в них будь-яких інших захворювань.

ЯКІ ЛІКИ НАДАЮТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО? Аптеки можуть закуповувати і відповідно безкоштовно видавати ліки та лікарські засоби, які містяться у переліку, передбаченому Постановою КМУ №1071 від 05.09.1996 р “Про порядок закупівлі лікарських засобів закладами та установами охорони здоров’я, що фінансуються з бюджету”.

ЩО РОБИТИ В РАЗІ ВІДМОВИ? У медичних закладах та аптеках можуть відмовити у безкоштовних ліках, посилаючись на їх відсутність, оскільки єдиної бази щодо наявності ліків в аптеках немає. У такому випадку потрібно: звернутись у письмовій формі до завідувача аптеки чи головного лікаря, з запитом на отримання публічної інформації про наявність необхідних препаратів; звернутись у письмовій формі із відповідним запитом до міського та обласного управління охорони здоров’я; залежно від отриманої відповіді ви можете одержати відшкодування власних витрат або оскаржити відмову у суді.

УВАГА! Якщо ліки потрібні терміново, можна купити їх за власний рахунок, зберегти чеки та звернутися до міського голови чи керівника обласної державної адміністрації вашого регіону із заявою про повернення коштів.

БЕЗКОШТОВНЕ ЗУБОПРОТЕЗУВАННЯ

Згідно Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасник бойових дій, інвалід війни та члени сімей загиблих мають право на безкоштовне зубопротезування, яке надається на підставі ветеранського посвідчення в державних закладах охорони здоров’я. Для сімей загиблих додатково надається довідка члена сім’ї загиблого в АТО.

Окрім вище зазначеного, учасники бойових дій, інваліди війни та члени сімей загиблих мають право на безкоштовне щорічне медичне обстеження і диспансеризацію, а також на першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергову госпіталізацію.