РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

Добровольцям забороняють перебувати у зоні бойових дій

«У районі бойових дій можуть і будуть перебувати тільки Збройні сили України та підрозділи інших силових структур, які беруть участь в ООС. Люди, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань у зону бойових дій, і які не входять до складу жодної силової структури, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій». Таку заяву зробив командувач Операції об’єднаних сил Сергій Наєв в інтерв’ю «Обозревателю».

Позиція Наєва обурила добровольців. На думку народного депутата України Семена Семенченка, це суперечить Гаазькій конвенції. Адже там чітко зазначається, що кожен громадянин має право захищати батьківщину, отримавши статус «комбатанта».

«Так, у нас не врегульоване законодавство щодо цього. Однак, хто цьому заважає? Хто розповідає нам казки, що триває АТО із важким озброєнням, а зараз запроваджує поняття ООС, а не війни? Хто не дає можливості легалізувати резервну армію та приватні військові компанії? – обурювався Семенченко в ефірі телеканалу ZIK. – Усі ж розмови про незаконність перебування таких батальйонів на лінії розмежування – лише намагання влади позбутися «вільних людей», які не підіграють встановленому нею курсу».

Він підкреслив: влада боїться вільних людей. До того ж, самі добровольці не хочуть легалізовуватись, адже не довіряють військовому керівництву.

«За майже п‘ять років не відбулось суду над тими, хто допустив Іловайський котел. Така ж історія і з Дебальцевим та Зеленопіллям. Таких історій – безліч, і крапки у цьому не буде. Тож поки ці ситуації не стануть відкритими та прозорими, довіри не існуватиме. Можливо, Наєв і достойний генерал, та у 2014 році я його не бачив. Були лише завивання влади про «стояти, триматися, не провокувати» та відсутність армії. Лише добровольці – вчорашні студенти чи працівники – тоді пішли і зупинили Путіна», – підкреслив нардеп.

Семенченко переконаний: «косметичним шляхом» ввести добровольців у законодавче поле не вийде. Необхідно провести справжнє «очищення влади» «Жодного корупціонера не посадили. Натомість торгують нашими національними інтересами. Лише коли таких людей посадять, усі наступні можновладці поважатимуть закон. Тоді й повернеться довіра до армії», — зазначив нардеп.

І наостанок додав: «Мені б дуже хотілося, щоб у випадку більш масштабного вторгнення добровольці, які від зневіри уже опустили руки, знайшли в собі сили згадати, що батьківщина у нас одна, і більше нікому її захищати».