РАЗОМ ЛЕГШЕ, РАЗОМ СИЛЬНІШЕ

+15% до пенсії для сімей загиблих бійців

Питання про отриманні пенсій та надбавок до них членами родин загиблих військовослужбовців наразі є актуальними в Україні. Про те, хто має право на їх отримання, перебіг процедури подання заяв та необхідні документи розказав військовий юрист та батько загиблого бійця Ігор Мочалов. 

Питання про надання надбавки (у розмірі 15%) до пенсій членів родини загиблих військовослужбовців  регулюється законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Так, у законі  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» прописане положення, в якому зазначено, що членам сімей загиблих при призначенні пенсії надається надбавка (у розмірі 15%) у зв’язку із загибеллю сина, чоловіка, або ж батька. Ця процедура виглядає так. Спочатку родина загиблого отримує статус членів сім’ї загиблого ветерана війни, а після цього – посвідчення «Член сім’ї загиблого». На підставі цього родину повинні запросити до пенсійного фонду, де необхідно написати заяву про призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника.

 «Система працює таким чином, що якщо громадянину потрібно отримати те, що належить йому згідно із законом, то за надбавкою або ж пільгою треба звертатись, а не чекати. У законах України прописано, що усе призначається протягом визначеного терміну з моменту звернення. Відповідно, якщо немає звернення, то й немає й призначення», – наголошує Ігор Мочалов.

Наприклад, у Києві стався випадок, коли при зверненні за пенсійною надбавкою через втрату годувальника працівники були некомпетентні та допустили помилку у попередньому розрахунку пенсії. То ж усі, хто  має право на таку надбавку, мають пам’ятати про необхідну потребу звернутися із заявою та пакетом документів до обласного Пенсійного фонду.

Окрім надбавки до пенсії у зв’язку із загибеллю годувальника, існує також надбавки за особливі заслуги військовослужбовця. Якщо особа, яка загинула, отримала або ж вже мала державну нагороду до моменту загибелі (наприклад, орден «За мужність»), то родичі можуть претендувати на надбавку.

Якщо в вас виникли питання по нарахуванню пенсії, то можна звернутися за безкоштовною консультацією за телефонами:

Гаряча лінія Пенсійного фонду України:

0-800-503-753

ГО “Юридична сотня”:

0- 800 – 308 – 100

Ольга Лихобабина